انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 11:44pm

پاسخ به موضوع  [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 44  بعدی
 آموزش اپراتوری لورنز Z1 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هوشی جان ممنون از توضیحات خوبت :ymapplause: @};-
یه لطف میکنی اگر ممکنه مقایسه ای داشته باشی بین z1 , x6
به این خاطر که این دو دستگاه جزء بهترینها هستند و کمک خوبی برای خریداران میشه

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

شنبه 31 خرداد1393 - 1:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

4-نشانگر قدرت سنس فلز که برای عمق یابی هم میشه از اون استفاده کرد.
استاداین قسمتواگه میشه توضیح میدین که چگونگیشو؟؟؟
ممنون ازمطالب واموزشه خوبتون استاد :ymapplause: :ymapplause: @};-
همیشه پستایه مفیدوبدردبخورداشتین: اینه که دعایه خیری وارزوهایه خوبوواستون ازخداونده منان میخایم :YMPRAY: :x

شنبه 31 خرداد1393 - 9:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان.متن زیر با ترجمه آزاد از دفترچه ی دستورالعمل اپراتوری z1صفحه ی 5 انتخاب شده که در اختیار دوستان قرار می گیره.اگر کمی و کاستی داشت دوستان به بزرگی خودشون ببخشند و راهنمائی کنند.
سایر نشانگرهای موجود بر روی صفحه ی نمایش
در بالای نمایشگر z1(در قسمت بالای آیکون ها)نشانگر گراف و شارژ باتری و نشانگر فلزات مغناطیس و غیر مغناطیس(ferrous/non ferrous iconکه تنها با دیسک دابل کار می کند) و همینطور اعداد هادی یاconductivity numberواقع شده است
اعداد رسانش و یا هادی برای شناسایی و تفکیک فلزات به کار می روند و شامل اعداد 000تا 099است به مثال های زیر توجه کنید
conductivity numberبین اعداد 000تا035 برای فلزات با هدایت الکتریکی و یا رسانش پائین مانند سکه ها و قطعات کوچک فلز
conductivity numberبین 040تا060 برای فلزات با هدایت الکتریکی و یا رسانش متوسط مانند فلزات مغناطیسی(آهن جزو این گروه می باشد)
conductivity numberبین 065 تا 099 برای فلزات با هدایت الکترکی بالا مانند اشیاء ساخته شده از برنج،مس،نقره و طلا
اکنون جهت آشنائی بیشتر چند نمونه از تنظیمات پیشنهادی دفترچه ی راهنما را برای دیسک های مختلف در اختیار دوستان قرار می دهیم(صفحه ی 6)
تنظیمات ممکن برای دیسک های کوچک(دیسک های 26 سانتی متر و 46 سانتی متری):
قطعات فلز و در زمین هایی با میزان املاح بالا: - freq 5- audio o - gnd2 or 3 -filter1 -auto 0 -sens4 - volume 5 - dlog 0 - light 8 - tone 2or3
سکه:gnd 2 or 3 - filter 1 - auto 0-2-sens 4-volume 5-dlog 0 -freq 5- audio 0 - light 8 - tone 2 or 3
سکه با دیسک دابل:gnd3 (برای زمین های با میزان املاح بالا)- or gnd4 (برای زمین هایی با میزان املاح پائین)،filter 1 - auto 0-2 - sens 4- volume 5 - dlog 0 - freq 5 - audio 0 - light 8 -tone 2or4
تنظیمات پیشنهادی برای لو پ های یک در یک و سه در سه و..
زمین هایی با میزان املاح متوسط و پائین:del 3 or 4 - filter 2 - auto 0 - sens 4 - volume 5 - dlog 0 - freq 5 - audio 0 - light 8 - tone 1
زمین هایی با میزان املاح بالا :gnd 2 or 3 - filter 3 - auto 0 - sens 4 - volume 5 - dlog 0 - freq 5 - audio 0- light 8 - tone 1

سه شنبه 3 تیر1393 - 5:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام یکی از دوستان سوالاتی رو در مورد لورنزz1از من پرسیدن که به ایشون پاسخ دادم این جواب رو جهت استفاده ی سایر دوستان در تاپیک قرار می دم.سوالات رو در صفحه درج نخواهم کرد و لذا دوستان با توجه به نحوه ی پاسخ دهی می تونند حدس بزنند که چه سولاتی پرسیده شده

تو دفترچه ی راهنما بیشترین عمق و بیشترین حساسیت رو برای لوپ سه در سه عنوان کرده(صفحه ی سیزده ستون سمت راست یخش مربوط به کابل یونیورسال 12 متری) و بعد از اون لوپ دو در دو و بعد لوپ یک ونیم در یک ونیم به عبارت دیگه هرچه لوپ بزرگتر باشه می تونه اشیاء رو تو عمق بیشتر بگیره ...حساسترین قسمت لوپ مرکز اونه
در مورد این که گفتید کابل 12 متری رو روی فریم یک و نیم باید ببندید درست گفتید اما دقت داشته باشید که شما می تونید همین کابل رو روی فریم سه در سه هم ببندید...و البته می تونید روی فریم یک در یک هم ببندید..وقتی کابل 12 متری رو روی فریم یک در یک می بندید سه بار می تونید اون رو دور فریم بپیچونید وقتی اون رو روی فریم یک و نیم در یک و نیم می بندید 2 بار و وقتی اون روی فریم سه در سه می بندید می تونید یک بار اون رو بپیچونید.
در مورد اینکه گفتید می شه با فریم یک در یک جسمی رو که تو عمق چهارمتری قرار داره سنس کرد باید بگم که متاسفانه اینکار با لوپ یک در یک مقدور نیست.., مگر اینکه جسم مورد نظر خیلی خیلی بزرگ باشه..و حتی اگه جسمی رو تو این عمق با لوپ یک در یک سنس کنه قادر به تفکیک اون نیست چراکه بنا به اظهار دفترچه ی راهنماmanual operationقدرت تفکیک دستگاه توسط اعداد هادی یا به اصطلاح conductivity number سی تا پنجاه درصد کمتراز حساسیت کلی دستگاه ست (صفحه ی 10 ستون سمت راست پاراگراف سوم)(یعنی اینکه صدا و گراف حساس ترند .خیلی از مواقع پیش می آد که شما جسمی رو پیدا می کنید ولی به علت عمق زیاد اون قادر به تفکیک نیستید در چنین شرایطی می بایست مقداری از زمین رو بکنید و دوباره عمل تفکیک رو انجام بدید)
لطفا به صفحه ی چهارده manual oparation مراجعه کنید در این صفحه جدول قدرت تشخیص عمق دستگاه قرار داره حداکثر عمق تشخیص برای فریم یک در یک دابل با تنظیم بر روی del4 و تست در هوا برای یک ظرف بیست لیتری سوخت سه متر عنوان شده و برای فریم یک و نیم دابل سه مترو هشتاد .. پس دقت کن که حتی تو هوا هم نمی تونه یک ظرف بیست لیتری رو تو عمق چهارمتری بزنه تازه اونهم با لوپ سه در سه...بطور حتم این عمق تو خاک کاهش پیدا می کنه که دلیلش رو خودت بهتر می دونی
اما یک نکته ی دیگه در مورد لوپ های یک و نیم در یک و نیم دابل و یک در یک دابل اینه که دابل کردن کویل برای افزایش عمق نیست بلکه به استناد خود شرکت فریم های بزرگ دابل تنها برای کار در شهر و مکان هایی کا نویز زیادی وجود داره بکار می ره این نویز ها می تونن بخاطر میدان های مغناطیسی خطوط برق فشار قوی و یا فرستنده های رادیو یی باشند..(اگه نیاز بود توضیح بیشتری در این مورد میدم)(صفحه ی 16 بخشinterfeernceتوضیحات کاملی رو در مورد کاهش نویز داده)
و اما در مورد این که پرسیده بودین آیا دستگاه رو استعلام کردین یا نه... تا اونجا که من مطالعه کردم تو دفترچه مطلبی برای استعلام دستگاه از شرکت لورنز عنوان نشده ولی در صورت تمایل می تونی شماره ی پستی رو که روی کارتن دستگاه درج شده از پست بین المللی استعلام کنی ..چونکه این دستگاه توسط شرکت های پستی بین المللی از آلمان به نقاط مختلف دنیا فرستاده می شه لذا مشخصات مبدا و مقصد روی کارتن دستگاه درج می شه...

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 4 تیر1393 - 8:32am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
دوستان شرمنده که دیر به دیر میام اخه با دستگاه رفتیم شکار :D
از توضیحات دوست عزیزمون interalock تشکر میکنم , حقیقش اینه که لورنز دستگاه پرقدرتی هست و در ثانی تنظیمات پیچیده ای نداره و اگه شما قلق دستگاه دستتون بیاد و بتونید با گزینه های مربوطه براحتی کار کنید و اونا رو درست تنظیم کنید 4 متر رو راحت جواب میده اونم با لوپ 1*1 منو و جالب اینکه اگه حرفه ای بشید توی 4 متری هم میتونید تفکیک بکنید هر چند که خیلی ها باور ندارن.
اون اعداد و ارقامی که درباره عمق زنی با دستگاه در کاتالوگ نوشته شده زیاد روش اتکا نکنید چون اولا برای فلز جدید هست و دوما نوع خاک و شرایط محیط هم میتونه توی عمق زنی و سایر فاکتورها خیلی مثل ثبات دستگاه خیلی موثر باشه.
در کل به نظر من کاتالوگ فقط برای این خوبه که نحوه اپراتوری صحیح دستگاه رو بدونی و بس و بقیه اش که خیلی مهمتر هست تمرین و تجربه است .
از عزیزانی که پیام خصوصی دادند و نتونستم جواب بدم پوزش میخوام اخه با گوشی وارد شدم و یه جای دور فکر کنم نزدیکای حمزه جان باشه اطراق کردیم تا ببینیم خدا چی میخواد. :x

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

چهارشنبه 4 تیر1393 - 11:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام هوشی جان جسارت بنده رو ببخشید..هدفم فعال کردن تاپیک بود بدون اجازه ی دوستان مطلب گذاشتم
از توضیحات شما متشکرم امیدوارم از تجربیات شما و آقای سرو بیشتر استفاده کنیم
در مورد عمق لورنز حرف و حدیث زیاده که تو این تاپیک حتما در موردش صحبت می کنیم..
در مورد لورنز فرمودید "که اون اعداد و ارقامی که درباره عمق زنی با دستگاه در کاتالوگ نوشته شده زیاد روش اتکا نکنید چون اولا برای فلز جدید هست و دوما نوع خاک و شرایط محیط هم میتونه توی عمق زنی و سایر فاکتورها خیلی مثل ثبات دستگاه خیلی موثر باشه"به نظر بنده به این بخش یعنی شرایط خاک و مدت دفن شی باید به شکل یک کارد دو پهلو نگاه کرد مثلا من چند هفته پیش رو زمینی کار می کردم که املاح زیادی داشت بقدری که این زمین در حال حاضر قابلیت کشت رو نداره قاعدتا اگر شیئی تو این زمین پیدا می کردم بخاطر مدت دفنش(شی قدیمی)می تونستم اون رو تو عمق بیشتری سنس کنم از طرف دیگه املاح زمین باعث می شد که من از حساسیت دستگاه کم کنم تا کمتر دچار خطا بشه در مجموع براین تنظیمات من باعث کاهش حساسیت و عمق زنی دستگاه تو اون زمین شد...البته اگر من می خواستم مثلا همین شی رو تو زمینی عاری از مواد معدنی و نمک ها سنس کنم قاعدتا می تونستم اون رو تو عمق بیشتر بگیرم...

چهارشنبه 4 تیر1393 - 11:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ایشالاکه شکاره مشتی روصیدکنی هوشی جان مادعامیکنیم واست :YMPRAY: وبعدبیای ازتجاربت بگی وتنظیماته استادانه واسه کارکشیدنه دلآورررترازz :) @};- @};- ...
interllockجان شمابحثتوادامه بده تاهم تایپیک فعال بشه هم مطالبه پایه وبیسیک روهرچه بهترفرابگیریم ممنون ن .. :ymapplause:

چهارشنبه 4 تیر1393 - 1:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

conductivity numberبین 040تا060 اهن
conductivity numberبین 065 تا 99مس و..
الان تامثلا:عدده 63.64هم توبازه یه اهن قرارمیگیره اگه زده بشه؟دقتش تواین سطح چقده....؟
ممنون.

پنج شنبه 5 تیر1393 - 9:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ali7777 نوشته است:
conductivity numberبین 040تا060 اهن
conductivity numberبین 065 تا 99مس و..
الان تامثلا:عدده 63.64هم توبازه یه اهن قرارمیگیره اگه زده بشه؟دقتش تواین سطح چقده....؟
ممنون.

سلام دستگاه برای من عدد 65 رو هم زده اون هم نه یک جا بلکه چند جا که برداشت من آهن بود برای همین از خیرش گذشتم..البته با توجه به بافت زمین باید به این استدلال برسی .جایی رو داشتم کار می کردم نوع رگه ها و لایه های زمین از نوع رسوبی بود و من روی یک دیوار سنگ و ساروج یه تپه کار می کردم که بخشی از اون ریزش کرده بود ...پشت دیوار چندتا سفال پیدا کردم که دوتاش تقریبا سالم مونده بود روی یکی از سفال ها یک ضربدر بزرگ و واضح بود که من رو به اینکه منطقه بار داره خیلی امیدوار کرد(سفالها رو بدون حفاری پیدا کردم در اثر ریزش و فرسایش تپه دهانه ی سفال بیرون اومده بود)..برای همین نیاز دیدم که سطح دیوار رو اسکن کنم دقت کنید تو بعضی مواقع وقتی لوپ یک در یک(و یا لوپ های بزرگتر) رو سریع جابجا می کنید دستگاه ممکنه حتی اعداد بالای 80 رو هم بزنه ..برای من حتی عدد 99 رو هم زد بعد از اون هرچقدر تلاش کردم تا دوباره اون عدد رو بگیرم نتونستم..برداشت من این بود که دستگاه دچار خطا شده(دوستان اگه نظر دیگه ای دارند ممنون می شم که نظرشون رو بیان کنند)..ناگفته نماند که دیوار رو با لوپ های 3*3 و یک ونیم در یک و نیم و دیسک 35 جستجو کردم..جالب بود که روی یک رگه ی رسوبی طوسی رنگ دستگاه حساسیت خوبی رو نشون می داد..و این حساسیت در تمام طول رگه مشهود بود..(در پاسخ به سوال علی آقا در مورد تفکیک و قرائت عدد60تا65) یعنی دستگاه روی این رگه اعداد بین 60 تا 65 رو هم نشون می داد...(البته امیدوارم درست یادم مونده باشه)
هربار که conductivity numberعدد مورد نظر ما رو نشون داد می بایست از چند جهت دیگه به هدف نزدیک بشیم و با توجه به مرکز لوپ که حساسترین قسمت اونه و البته صدای دستگاه جای هدف رو پیدا کنیم...
یک سوال، چند روز پیش من برای اسکن جایی رفته بودم بعد از اسکن با لوپ بزرگ از دیسک 35 استفاده کردم..در هر دو لوپ دستگاه عدد40تا60 رو نشون می داد هدف نسبتا بزرگ بود در قسمتی از هدف هر وقت لوپ 35 رو نزدیک می کردم دستگاه برای یک لحظه دچار حات drift و یا به اصطلاح واماندگی صدا می شد و این اتفاق رو شاید تا ده بار تجربه کردم و هربار دقیقا در همون نقطه این اتفاق می افتاد..از دوستان کسی می تونه راهنمائی کنه و بگه که دلیل این به اصطلاح واماندگی صدا چی بوده؟راستی باید اضافه کنم که این اتفاق تنها با دیسک 35 می افتاد

جمعه 6 تیر1393 - 1:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب inter lock
راستش منم يه جايي دقيقا به همين مورد برخوردم که بعد از حفاري سطحي و خراش زمين, متوجه شديم که به يک توده قدرتمند و بزرگ ذرات که احتمالا معلول دخالت انسان بود دستگاه زده, که بعد از جابجايي خاک ديگه به اونجا نميزد. و البته فلزي در کار نبود, نکته عجيب اين بود که اون نقطه و نزدیک اون نقطه بشدت مشکوک بوجود بار هست هر چند خود بارو نميگرفت ولي احتمال وجود بار در اون محوطه با توجه به ساير علائم و شواهد خيلي بالاست. يه جاي ديگه هم دقيقا تو همين شرايط بود که باز دستگاه همين بازي رو دراورد و منم دليلشو نميدونم که چرا خود بار رو حتي پس از جابجايي ذرات روي اون نميگيره ولي دقيقا تو اون نقطه بشدت عجيبي به ذرات واکنش نشون ميده. اينم بگم که اين دو تا نقطه رو با علائم شناسي وبررسي هاي طولاني توسط کارشناس و استاد خبره اين کار و علائم خيلي قدرتمندي که اونجا وجود داره مسجل شده, و جاي ديگه هم تو اون منطقه دستگاه اينچنين واکنشي نداره. از دوستان و اساتيد محترم اگر در اين مورد اطلاعاتي دارند راهنما يي بفرماييد.

شنبه 7 تیر1393 - 10:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 438 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 44  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure