انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 1:07pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 495 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 50  بعدی
 رمزگشايي آثار و علائم 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام عیسی جان
فک کنم اثارتون نسخه ای باشه

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

شنبه 26 مرداد1392 - 6:48pm

سلام بر استاد قدیس آریار و دیگر اساتید

واقعا جالب بود و ممنون از اطلاعاتی که دادین

من اطلاعاتی خاصی در مورد دفینه و این جور چیزا ندارم و زیاد هم علاقه به یاد گرفتنش نداشتم بیشتر برا تفریح این کار رو انجام می دم

با این چیزایی که گفتین خیلی طلبه شدم یه کم حرفه ای بشم (هر چند باید زمان بذارم که ندارم :D ;) :D )

همگی موفق باشن

شنبه 26 مرداد1392 - 8:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

yoldash نوشته است:
دیروز روز جمعه بود .من رو واسطه کردن دستگاه بردیم یه جایی رو باهاش بزنیم . توی مسیرمون به روستای مقصد قضیه رو متوجه شدم و میخوام بااجازتون اینجا نقلش کنم:
یه نقطه ای از تهران توی رستورانی یکی از مشتریها متوجه میشه یکی از کارگرها اهل روستای ص... از توابع شهرستان ش.... هست
بهش میگه پسر خوب یه پیشنهادی برات دارم که اگه دنبالش بری هم به نفع منه وهم خودت از این وضعیت خلاص میشی. توی روستای شما یک سنگی رو باید پیدا کنی که کنار یک جاده است و شبیه هیکل فیل می مونه (این جاده موجوده ولی امروزه ازش تردد نمیکنن مگه وسایلی مثل تراکتور اون هم در فصول کشاورزی) . به احتمال زیاد زیر شکم این فیل پرشده از خاک وخاشاک .باید زیر شکمشو خالی کنی بنحوی که بشه زیرش دراز کشید از وسط دوتا دستای این فیل یه شکاف حلالی به بیرون پدیدار میشه که از اون شکاف روبر رو نگاه کن باید سه تا سنگ ببینی که بصورت ایستاده به هم تکیه دادن . وقتی اینها رو پیدا کردی بیا سراغم فقط بهت بگم که من یه ماه بیشتر توی ایران نیستم . آقا پسر قصه ما با وجودی که اهل اون روستاست یه همچین سنگی رو نه دیده بوده ونه از کسی شنیده بوده. کارشو ول می کنه میاد ولایت و می افته توی کوه وکمر نهایتا سنگی توجهش رو جلب می کنه زیر شکمش رو که خالی میکنه می بینه خودشه و اون علامت هایی که بهش گفتن درسته .طمع برش میداره ومیگه خوب جنس یا زیر همین هیکله یا زیر اون سه تاسنگ. کلی وقتش رو میذاره برای حفاری این دوتا نقطه . من نمی دونم چقدر اونجا وقت گذاشته ولی اونقدری بوده که بعد از مایوس شدن رفته دنبال طرف و دیگه موفق به پیدا کردنش نشده. من دیروز خودم اون هیکل رو دیدم تقریبا شبیه فیل میشه گفت سرپا وایساده و دوتاپاهاش ودستهاش به موازات هم قرار دارند نشانه خاصی نداره دم نداره و چشم هم نداره . زیر شکمش دراز کشیدم از بین دوتا پاهاش منظره دامنه تپه ها دیده میشه یه تعداد سنگ که بینشون اون سه تا سنگی که ایستاده هستن جلب توجه می کنه با یه سنگ بزرگ که در فاصله دورتری بصورت تکی روی مرتفع ترین نقطه یه تپه واقع شده. خلاصه دوروبر فیل وسنگها و اطراف اون نقطه واقع در دوردست رو همشودستگاه زدیم چیزی نشون نداد. البته اطراف فیل مخصوصا قسمت پشتش یه سنگ چینی های غیر عادی مشاهده میشه فرض کنید دوتا سنگ مربع کنار هم که یه سنگ مستطیل روی هردوتاشونو پوشونده.اندازه سنگها هم بزرگه و میشه روشون دراز کشید. فاصله از فیل تا اون سه تا سنگ حدود300 متر و فاصله فیل از نقطه دوردست مورد اشاره حدود 800 متری میشه . باخودم دوربین نبرده بودم و هیچ عکسی ازشون ندارم. البته گفتم شاید طرف خوشش نیاد عکس بگیرم و به همین خاطر دوربین نبردم.راهش خاکی ناجوره و تارفتیم و اومدیم توی این گرما پدرمون دراومد.
البته یکی از اهالی روستا که دقیقا پایین همون نقطه زمین کشاورزی داره میگفته که تابحال دوبار و دو گروه مختلف از تهران اومدن به اون محدوده و سراغ یه سنگ شبیه به فیل رو گرفتن. باید عرض کنم خدمت دوستان که از اهالی روستای مذکور غیر اون پسره کسی از جای این فیل مطلع نیست نه اینکه زیاد از اراضی کشاورزی دور باشه بلکه علت اصلی مخفی موندن این هیکل اینه که تا نزدیکش نباشی و بهت نگن این سنگ چقدر شبیه فیل می مونه شما متوجهش نمیشی.
خلاصه تجربه بدی نبود. سرتونو بیشتر درد نیارم- اگه اطلاعاتی داشته باشید که کمک حالمون باشه مشتاقیم
ارادتمند

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 26 مرداد1392 - 9:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.اندازه خود سنگ تقریبا 2.5 متره

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 26 مرداد1392 - 9:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:

سلام ابتدا خود سنگ رو به دقت بررسی کنید

شنبه 26 مرداد1392 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

parsi نوشته است:
saeeed60h نوشته است:

یعنی امکان داره بار داخل سنگ باشه؟

شنبه 26 مرداد1392 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:
parsi نوشته است:
saeeed60h نوشته است:

یعنی امکان داره بار داخل سنگ باشه؟

بله امکان داره این اولین احتمال هست سعید جان

شنبه 26 مرداد1392 - 11:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با. کسب اجازه از اساتید بزرگوار.به نظر من این سنگه خوکه و به احتمال زیاد سر بار داخل خود سنگه

یکشنبه 26 مرداد1392 - 1:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

peroosha نوشته است:
قابل ذکر است که آیینی که در دین زرتشتی برای متوفی اجرا میشده قرار دادن در مکان بلند و در معرض (حیوانات) پرندگان و لاشخورهاست و نه تدفین

درود
گفتار شما درسته،اما این امر در مورد. مردم عدی انجام میگرفته که بعد ازپوسیدگی اجساد استخوان ها
رو درون استودان قرار میدادن،اما در مورد شاهان و سرداران ایین ،و اعتقاد خاصی داشتند.

یکشنبه 26 مرداد1392 - 2:47am
کاربر فعال
کاربر فعال

bardia92 نوشته است:
با. کسب اجازه از اساتید بزرگوار.به نظر من این سنگه خوکه و به احتمال زیاد سر بار داخل خود سنگه

دوست گرامی اکثر سربارهایی که داخل خود علائم هست
دارای سر و وضوح کامل مجسمه هست که معمولا در داخل گردن و دهان قرار داره
بیشترین موارد در این گفتار در مجسمه شیر. وجود داشته که سر بارش شامل...

یکشنبه 26 مرداد1392 - 2:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 495 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 50  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure