انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 11:59am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 495 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 50  بعدی
 رمزگشايي آثار و علائم 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کهن پیر کوه من زاگرس
berserk نوشته است:
parsi نوشته است:
berserk نوشته است:
سلام
جناب sulduz توی دومین پست و اولین تصویری که گذاشتین اگر دقت بکنید مجسمه فیل هست که روی سنگ تراشیده شده که اگر تصویر رو نصف بکنید به این موضوع به راحتی میشه پی برد.

پیوست:
deve tasi.jpg

دوست عزیز یعنی چی تصویر رو نصف کنیم که نصف بالاش شبیهه فیل بشه باید ماهیت اصلی اثر کشف بشه با شواهدات عینی نه تخیل

دوست عزیز منظور شما رو که از تخیل متوجه نمیشم. اون سنگ نشانه ی فیل هست که وقتی تصویر نصف بشه مشخص میشه. حالا ماهیت اصلی از نظر شما چیزه دیگه ای هست بفرمایید تا استفاده بکنیم و تاپیک رو منحرف نکنید.

برادر محترم شما و همه ی ما موظف هستیم که به اساتید و بزرگتر ها و کسانی که اینجا زحمت میکشند احترام بذاریم.جناب پارسی تقریبا" 700 برابر شما در این انجمن حضور داشته و داره و شایسته تر اینه که با ایشون مودبانه تر گفتگو کنید.مطمئنا" داشتن اختلاف سلیقه و نظرهای مختلف امری طبیعی و بایسته است.( البته میبایست وارد مقوله ای شد که انسان اندک علم و تجربه ای هم در آن داشته باشه ).خلاصه ذوست گلم به انجمن خوش اومدی و خوشحالیم از بودن کنار شما فقط لطف کنید کم لطفی نفرمایید.ممنونم

آن کس كه نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند

آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابد الدهر بماند

یکشنبه 27 مرداد1392 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

parsi نوشته است:
berserk نوشته است:
سلام
جناب sulduz توی دومین پست و اولین تصویری که گذاشتین اگر دقت بکنید مجسمه فیل هست که روی سنگ تراشیده شده که اگر تصویر رو نصف بکنید به این موضوع به راحتی میشه پی برد.

پیوست:
deve tasi.jpg

دوست عزیز یعنی چی تصویر رو نصف کنیم که نصف بالاش شبیهه فیل بشه باید ماهیت اصلی اثر کشف بشه با شواهدات عینی نه تخیل

حرف پارسی متین و معقول است به نظر این حقیر

یکشنبه 27 مرداد1392 - 9:29pm

سلام به همه دوستان.اگه ممکنه کتابی در مورد رمز گشایی و علایم برام بفرستید واقعا ممنون میشم اینم ایمیلمmhdsaba@yahoo.com

یکشنبه 27 مرداد1392 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

gheddisarya نوشته است:
درود.
دوستان گرامی در بعضی بحث ها. حرف ادعا وسط کشیده میشه. و دوستان
بجای کسب اطلاعات و تشکر سعی در این دارن که از کسی که. داره اطلاعات
بهشون میده سوتی بگیرن و به طریقی گفتارشو بی ارزش جلوه بدن،خصوصا در
این سایت بیش از حد معمول دیده میشه،یکی از دوستان نوشته بود. زکات علم یاد دادنه
کاش اشاره به ادب هم میکرد ،اکثر دوستانی که دارن راهنمایی میکنن به طریقی زحماتی رو
متقبل شدن حالا یا تجربی بوده یا از کتابها و تحقیقاتشون بوده،کسی عاشق چشم و ابروی
کسی نیشت که بخواد خود شیرین بازی در بیاره و خرج اضافی کنه و وقت با ارزششوتلف کنه
همنطور که میبینید اکثر دوستان استاد در کشور بدون ورودی وپول جواب سلامتون رو هم نمیدن
پس قدر این جمع رو بدونید و اگر هم کسی خطا کرد و اشتباه گفت. دوستانه بهش ثابت کنید
بنده هم نه ادعایی دارم و یی طرف هستم تا جایی هم که بتونم به هموطنام کمک میکنم تا موفق بشن
و هیچ گونه سود مادی از این کار نبردم و نمیبرم،چون گذشته خودم رو در خاطرم همیشه به یاد دارم.
ادامه مطلب گذشته بخاطر سوالات دوستان یکم گسترده تر ادامه میدم..

با سلام خدمت برادر عزیز جناب قدیس.همون جور میدونید ندانستن عیب نیست و نپرسیدن عیب هست.پس درخواست من مبنی بر اینکه به اینجانب پاسخ بدید چه جوری تابوت 5000 کیلویی درست میشده و چه جوری به کوه و اعماق دخمه ها حمل میشده حرف نافرم و بدی نمیتونه باشه.دوست عزیز من از پرسیدن ناراحت نشو و از ادب خارج نشو لطفا".اینجانب به واقع همچین اطلاعی نداشتم و صادقانه پرسیدم که در صورت آموزش شما یاد خواهم گرفت.همون جور که قبلا" ذکر شده من به شخصه از مطالب دوستان استفاده ی بسیار کرده و میکنم و از یاد گرفتن و پرسیدن هراسی ندارم.دوست محترم اگر پرسشی میشه شما میتونید بر اساس علمتون پاسخ بدید نه اینکه بقیه رو بی ادب خطاب کنید.این درست نیست برادر من

آخرین بار توسط peroosha در یکشنبه 27 مرداد1392 - 10:57pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 27 مرداد1392 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

peroosha نوشته است:
سولدوز جان این همه عکسا ماله یه جاست؟هیچ توضیحس ندادی و ارتباطشونو نگفتی و نما ها ناقص هست ولی فعلا" همینجوری که کلی بگم یک مقبره ی بسیار مهم و با تونل و تله و بسیار سخت میتونه باشه.سر فرصت تک تکشون و نگا میکنم و بهت میگم.یه لطفی کن توضیح بده و ارتباطشون و با هم بگو عزیزم

سلام اوستاد پروشا و استاد پارسی و دیگر دوستان و پروشا بله همه تو یه منطقه هست اینها
لطفا" یکیتون یاهو مسنجر بدین که با میکروفنتوضیهاتو بدم تایپ برام سخته

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

یکشنبه 27 مرداد1392 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

gheddisarya نوشته است:
پس مقبره هایی که در زیر زمین کشف شده و
به دوران هخامنشی باز میگرده همگی جز موارد
خاص به حساب میاد.
شاید دیگر دوستان هم روزی به اینگونه موارد خاص برخورد کنن.

دوست عزیز به نظر اکثریت تاریخ دانان هخامنشیان ایین زردتشتی نداشتن
مزداپرستی غیر زرتشتی
روزگاران درازی پیش از پیدایش زرتشت ایرانیان عقاید مذهبی مشخصی داشته و اهورامزدا را به عنوان خدای بزرگ ستایش می‌نمودند. وابستگی میان اهورامزدا و آیین زرتشت آنچنان نزدیک است که بسیاری چنان می‌پندارند که پرستش این خدا از دین زرتشت سرچشمه گرفته‌است ولی دلایل بسیاری در دسترس است که نشان می‌دهد اهورامزدا ایزدی بسیار کهن است و زرتشت در دین‌آوری خود از این نام برای نامیدن خدای یگانه استفاده کرده‌است. لازم به یادآوری نیست که گاه اتفاق می‌افتد که آیینی نو، نام‌های کهن را مفهوم تازه می‌بخشد. نام مجرد مزدا باستانی‌تر از دین زرتشت است و حتی نقش اساسی‌ای که در مزدیسنا به عهدهٔ این ایزد محول شده‌است نیز از طریق نوآوری زرتشتی نیست. صفت مزدیسنه (مزداپرست) که در پاپیروس‌های آرامی زمان هخامنشی آمده دلیلی بر زرتشتی بودن هخامنشیان نمی‌تواند باشد چنانکه ذکر نام اهورامزدا در سنگ نبشته‌ها نیز دلیلی برای این امر محسوب نمی‌شود. در سنگ‌نبشته‌های هخامنشی نه تنها به زرتشت بلکه به هیچ مطلب دیگری که بتواند این سنگ نبشته‌ها را رنگ زرتشتی دهد، اشاره نشده‌است در ساخت‌های بنیادین دین هخامنشیان یک اصطلاح ویژه محفل زرتشت هم وجود ندارد، اندیشه‌های وِیژه از گونهٔ گات‌ها هم وجود ندارد، یک باور و یا کاربرد ویژهٔ دین زرتشتی نیز وجود ندارد.
دلایلی بر غیرزرتشتی بودن هخامنشیان
در نوشته‌های بازمانده از هخامنشیان مطلقاً هیچ نامی از زرتشت برده نشده و این اعجاب‌آور است که مردمی که تحت آیین پیامبری زندگی می‌کنند کوچکترین نامی از پیامبر‌شان در آثارشان نباشد.
نه در سنگ نبشته‌ها نه در لوحه‌ها و نه در نوشته‌های تاریخ نویسان باستانی از اوستا به عنوان کتاب آسمانی هخامنشیان یاد نرفته و به تعالیم آن اشاره نشده‌است.
بنابر نوشته‌های گات ها زرتشت یکتاپرستی را ترویج می‌کرده‌است درصورتیکه در در آثار بجا مانده از دورهٔ هخامنشی از خدایان متعدد سخن رفته‌است.
زرتشت انجام قربانی را در مراسم مذهبی منع کرده‌است در صورتیکه در بین هخامنشیان قربانی کردن برای خدایان رایج بوده‌است.
زرتشت نوشیدن ماده‌ای سکرآور به نام هوم را منع کرده بوده‌است در صورتیکه بکار بردن هوم در مراسم مذهبی هخامنشیان رواج داشته‌است.
بنابر اصول مسلم آئین زرتشت دفن مردگان در خاک و آلودن خاک در طول تاریخ این مذهب ممنوع بوده‌است ولی مردم و شاهان هخامنشی مردگان خود را گورهای فردی و خانوادگی دفن می‌کردند و به همین علت است که آرامگاه‌های شاهان هخامنشی برجا مانده ولی کوچکترین اثری از آرامگاه‌های شاهان ساسانی که بدون شک زرتشتی بوده‌اند، برجا نمانده‌است.
بین نام‌های شاهان هخامنشی و اساطیر دین زرتشتی هیچ رابطه‌ای وجود ندارد تنها نام ویشتاسپ، پدر داریوش یکم با نام حامی زرتشت یکسان است که این را نیز به متداول بودن نام ویشتاسپ در بین ایرانیان می‌توان ارتباط داد.
نامی از نام‌های اوستایی در کتیبه‌ها و الواح پارسی و ایلامی برده نمی‌شود به همین علت معلوم است که آیین‌ها و جشن‌ها و اعمال مذهبی آنان به غیر از زرتشتیان بوده است با تمام سعی‌ای که شده، هنوز ثابت نشده که گاه‌شماری اوستایی نو در زمان هخامنشیان رواج داشته‌است.
از اصطلاحات ویژه زرتشتی مانند امشاسپندان، سپنته مینو و انگره مینو و دیگر عبارات در ادبیات بکار رفته در کتیبه‌ها و لوح‌های هخامنشیان اثری دیده نمی‌شود.
در توصیفی که هرودوت و همچنین مورخان یونانی دورهٔ هخامنشی از دین هخامنشیان کرده‌اند، هیچ اشاره‌ای بر زرتشتی بودن هخامنشیان نشده‌است.

دوشنبه 27 مرداد1392 - 12:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت شما ودیگر دوستان
اول عرض بنده در مورد بی احترامی بعضی از دوستان شما ویا شخص خاصی نبود حرف من کلی بود و دروغ هم نگفتم در این انجمن از این بی احترامی ها زیاده نه به من به شما و دیگر اساتید،منظوره من این بود که کاش دوشتانی که دارن زکات علمشون رو میدن گفتاری از ادب هم در مقابلش قرار داشت،برای دوستانی که هنوز اماتور هستند قراره یک شبه هم تجربه کنن و هم علمشو یاد بگیرن،و اگه بفرمایید کجای صحبتهام بی ادبی به کسی شده ممنون میشم.
و همینجا از تمامی استادان و کاربران عذر خواهی میکنم اگر که بی احترامی از من دیدن،و بعد از پاسخ به سوال شما دوست گرامی سعی بر این دارم که دیگه در این انجمن اظهار نظری نکنم،و دوستانی که از من سوال خاصی دارن میتونن از طریق ادرس ایمیلم و یا انجمن parsianforum با من در ارتباط باشن.
در مورد تابوتها بنده عرض کردم تابوتهای کشف شده از ۵۰۰ کیلو تا ۵۰۰۰ کیلو هست اما نه به این معنی که همگی در زیر زمین بوده،تابوتهای سنگینی که در داخل کوه قرار داره و از سنگ خود کوه در همونجا ساخته میشده،البته نمونه هایی هم بوده که سنگ تابوت رو از معادن دور دست می اوردن و سنگین وزن هم بوده،نمونه هایی از تابوت های سفالی وجود داره که حدود ۲۰۰ کیلو وزن دارن،اما اکثر تابوتهای سنگی داخلشون یک تابوت طلایی هم قرار داره،حالا اینکه چطور اینارو جابجا میکردن،پاسختون رو با یک پرسش جواب میدم تا بهتر متوجه بشید.
به نظر شما مجسمه شاپور در غار شاپور که ۷۰۰ فاصله از سطح زمین داره و ۷ متر طولشه حدود۳۰ تن وزن داره چطور ساخته شده، وستون ها و سرستون های تخت جمشید به چه صورت جابجا و پایدار شده،جهت اطلاع دوستان مجسمه شاپور از رسوبات سنگی خود غار ساخته شده.
به نظر من ما با یک تمدن پیشرفته مفقود شده روبرو هستیم که هنوز رازهای زیادی در بر داره.
امیدوارم که تونسته باشم پاسختون رو بیان کنم.
ارزوی پیروزی برای همه اعضا و انجمن و هوطنام دارم.
gheddisarya@yahoo.com

دوشنبه 27 مرداد1392 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این تصویر در یک غار نقش بسته منظورش چیست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می دادید همان نتیجه ای را می گیرید که همیشه می گرفتید

دوشنبه 28 مرداد1392 - 6:38am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: قلب دوستان
gheddisarya نوشته است:
اول عرض بنده در مورد بی احترامی بعضی از دوستان شما ویا شخص خاصی نبود حرف من کلی بود و دروغ هم نگفتم در این انجمن از این بی احترامی ها زیاده نه به من به شما و دیگر اساتید،منظوره من این بود که کاش دوشتانی که دارن زکات علمشون رو میدن گفتاری از ادب هم در مقابلش قرار داشت،برای دوستانی که هنوز اماتور هستند قراره یک شبه هم تجربه کنن و هم علمشو یاد بگیرن،و اگه بفرمایید کجای صحبتهام بی ادبی به کسی شده ممنون میشم.
و همینجا از تمامی استادان و کاربران عذر خواهی میکنم اگر که بی احترامی از من دیدن،و بعد از پاسخ به سوال شما دوست گرامی سعی بر این دارم که دیگه در این انجمن اظهار نظری نکنم،و دوستانی که از من سوال خاصی دارن میتونن از طریق ادرس ایمیلم و یا انجمن parsianforum با من در ارتباط باشن.
در مورد تابوتها بنده عرض کردم تابوتهای کشف شده از ۵۰۰ کیلو تا ۵۰۰۰ کیلو هست اما نه به این معنی که همگی در زیر زمین بوده،تابوتهای سنگینی که در داخل کوه قرار داره و از سنگ خود کوه در همونجا ساخته میشده،البته نمونه هایی هم بوده که سنگ تابوت رو از معادن دور دست می اوردن و سنگین وزن هم بوده،نمونه هایی از تابوت های سفالی وجود داره که حدود ۲۰۰ کیلو وزن دارن،اما اکثر تابوتهای سنگی داخلشون یک تابوت طلایی هم قرار داره،حالا اینکه چطور اینارو جابجا میکردن،پاسختون رو با یک پرسش جواب میدم تا بهتر متوجه بشید.
به نظر شما مجسمه شاپور در غار شاپور که ۷۰۰ فاصله از سطح زمین داره و ۷ متر طولشه حدود۳۰ تن وزن داره چطور ساخته شده، وستون ها و سرستون های تخت جمشید به چه صورت جابجا و پایدار شده،جهت اطلاع دوستان مجسمه شاپور از رسوبات سنگی خود غار ساخته شده.
به نظر من ما با یک تمدن پیشرفته مفقود شده روبرو هستیم که هنوز رازهای زیادی در بر داره.
gheddisarya@yahoo.com

دوست گرامی جتاب قدیس آریا:
امیدوارم از حرف برخی از دوستان که شناختی ازعلم و آگاهی شما ندارند ناراحت نشده باشید و بخاطرعده معدودی که نمیتوانند کسی را با دانش تر از خودشان ببینند ناراحت نشوید و این انجمن را ترک نکنید .شاید کسی نداند ولی من که میدانم سطح آگاهی شما در علوم حفاری و باستانشناسی تا چه حد است و شما از خیلی ها که فقط ادعا دارند سرتر و برتر هستید .حرف اززکات علم هم نزنید که من و شما میدانیم که چه کشکی است.
شاید خیلی ازدوستان ندانند و خود جناب قدیس آریا هم راضی به این نباشد که بنده این موضوع را اینجا مطرح کنم ولی برای آگاهی دوستان فقط یک مطلب عرض می کنم که جناب قدیس آریا کسی است که در حفاری های مهم جاهایی همانند تخت جمشید و مکانهای باستانی که زیر نظر میراث فرهنگی قرار دارد از ایشان دعوت میشود و ایشان اجازه حمل هر گونه دستگاه فلزیاب و ردیاب و .... در تمام کشور را داراست.
عاقلان را اشارتی کافیست.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت
همه روز ایرانیان تیره گشت
ز شیر شتر خوردن و سوسمار
عرب را بجائی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو
تُفو بر تو‌ای چرخ گردون تفو
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

دوشنبه 28 مرداد1392 - 5:03pm

peroosha نوشته است:
"
برادر محترم شما و همه ی ما موظف هستیم که به اساتید و بزرگتر ها و کسانی که اینجا زحمت میکشند احترام بذاریم.جناب پارسی تقریبا" 700 برابر شما در این انجمن حضور داشته و داره و شایسته تر اینه که با ایشون مودبانه تر گفتگو کنید.مطمئنا" داشتن اختلاف سلیقه و نظرهای مختلف امری طبیعی و بایسته است.( البته میبایست وارد مقوله ای شد که انسان اندک علم و تجربه ای هم در آن داشته باشه ).خلاصه ذوست گلم به انجمن خوش اومدی و خوشحالیم از بودن کنار شما فقط لطف کنید کم لطفی نفرمایید.ممنونم

دوست من وقتی ایشون هر اظهار نظری رو با تندی جواب میدن، به نظرتون درسته؟ من هیچ ادعایی ندارم و اینجا فقط به عنوان شاگرد هستم و دارم از اساتیدی مثل همین جناب پارسی مطالب یاد می گیرم. وقتی تصویر از بالا داشت لود میشد دیدم که خیلی جالب تصویر فیل هست و وقتی که تصویر کامل شد مجسمه مبهم شد و گفتم این نکته رو مطرح بکنم تا اساتید هم به این موضوع توجه داشته باشن.
اگر بی احترامی ای بوده من همینجا از ایشون عذر خواهی می کنم @};-

gheddisarya نوشته است:
gheddisarya@yahoo.com

جناب gheddisarya ما به اساتیدی مثل شما نیاز داریم و خواهشا در تصمیمتون تجدید نظر بفرمایید @};-

باید بچشد عذاب تنهایی را * مردی که ز عصر خود فراتر باشد

دوشنبه 28 مرداد1392 - 5:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 495 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 50  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure