انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 30 اردیبهشت1403 - 1:38pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 495 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 ... 50  بعدی
 رمزگشايي آثار و علائم 
نویسنده پیغام

سلام به همه دوستان . لطفا مرا راهنمایی کنید و این علائم رو کارشناسی کنید آیا ارزش کاوش را دارد؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 28 مرداد1392 - 6:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

berserk نوشته است:
peroosha نوشته است:
"
برادر محترم شما و همه ی ما موظف هستیم که به اساتید و بزرگتر ها و کسانی که اینجا زحمت میکشند احترام بذاریم.جناب پارسی تقریبا" 700 برابر شما در این انجمن حضور داشته و داره و شایسته تر اینه که با ایشون مودبانه تر گفتگو کنید.مطمئنا" داشتن اختلاف سلیقه و نظرهای مختلف امری طبیعی و بایسته است.( البته میبایست وارد مقوله ای شد که انسان اندک علم و تجربه ای هم در آن داشته باشه ).خلاصه ذوست گلم به انجمن خوش اومدی و خوشحالیم از بودن کنار شما فقط لطف کنید کم لطفی نفرمایید.ممنونم

دوست من وقتی ایشون هر اظهار نظری رو با تندی جواب میدن، به نظرتون درسته؟ من هیچ ادعایی ندارم و اینجا فقط به عنوان شاگرد هستم و دارم از اساتیدی مثل همین جناب پارسی مطالب یاد می گیرم. وقتی تصویر از بالا داشت لود میشد دیدم که خیلی جالب تصویر فیل هست و وقتی که تصویر کامل شد مجسمه مبهم شد و گفتم این نکته رو مطرح بکنم تا اساتید هم به این موضوع توجه داشته باشن.
اگر بی احترامی ای بوده من همینجا از ایشون عذر خواهی می کنم @};-
برسرک جان من اصلا با تندی جواب ندادم شیوه خوندن شما طوری بوده که اینگونه برداشت کردید به هر حال اگر فکر میکنید بهتون بی ادبی شده حلال کنید :-BD

دوشنبه 28 مرداد1392 - 6:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کهن پیر کوه من زاگرس
parsi نوشته است:
gheddisarya نوشته است:
پس مقبره هایی که در زیر زمین کشف شده و
به دوران هخامنشی باز میگرده همگی جز موارد
خاص به حساب میاد.
شاید دیگر دوستان هم روزی به اینگونه موارد خاص برخورد کنن.

دوست عزیز به نظر اکثریت تاریخ دانان هخامنشیان ایین زردتشتی نداشتن
مزداپرستی غیر زرتشتی
روزگاران درازی پیش از پیدایش زرتشت ایرانیان عقاید مذهبی مشخصی داشته و اهورامزدا را به عنوان خدای بزرگ ستایش می‌نمودند. وابستگی میان اهورامزدا و آیین زرتشت آنچنان نزدیک است که بسیاری چنان می‌پندارند که پرستش این خدا از دین زرتشت سرچشمه گرفته‌است ولی دلایل بسیاری در دسترس است که نشان می‌دهد اهورامزدا ایزدی بسیار کهن است و زرتشت در دین‌آوری خود از این نام برای نامیدن خدای یگانه استفاده کرده‌است. لازم به یادآوری نیست که گاه اتفاق می‌افتد که آیینی نو، نام‌های کهن را مفهوم تازه می‌بخشد. نام مجرد مزدا باستانی‌تر از دین زرتشت است و حتی نقش اساسی‌ای که در مزدیسنا به عهدهٔ این ایزد محول شده‌است نیز از طریق نوآوری زرتشتی نیست. صفت مزدیسنه (مزداپرست) که در پاپیروس‌های آرامی زمان هخامنشی آمده دلیلی بر زرتشتی بودن هخامنشیان نمی‌تواند باشد چنانکه ذکر نام اهورامزدا در سنگ نبشته‌ها نیز دلیلی برای این امر محسوب نمی‌شود. در سنگ‌نبشته‌های هخامنشی نه تنها به زرتشت بلکه به هیچ مطلب دیگری که بتواند این سنگ نبشته‌ها را رنگ زرتشتی دهد، اشاره نشده‌است در ساخت‌های بنیادین دین هخامنشیان یک اصطلاح ویژه محفل زرتشت هم وجود ندارد، اندیشه‌های وِیژه از گونهٔ گات‌ها هم وجود ندارد، یک باور و یا کاربرد ویژهٔ دین زرتشتی نیز وجود ندارد.
دلایلی بر غیرزرتشتی بودن هخامنشیان
در نوشته‌های بازمانده از هخامنشیان مطلقاً هیچ نامی از زرتشت برده نشده و این اعجاب‌آور است که مردمی که تحت آیین پیامبری زندگی می‌کنند کوچکترین نامی از پیامبر‌شان در آثارشان نباشد.
نه در سنگ نبشته‌ها نه در لوحه‌ها و نه در نوشته‌های تاریخ نویسان باستانی از اوستا به عنوان کتاب آسمانی هخامنشیان یاد نرفته و به تعالیم آن اشاره نشده‌است.
بنابر نوشته‌های گات ها زرتشت یکتاپرستی را ترویج می‌کرده‌است درصورتیکه در در آثار بجا مانده از دورهٔ هخامنشی از خدایان متعدد سخن رفته‌است.
زرتشت انجام قربانی را در مراسم مذهبی منع کرده‌است در صورتیکه در بین هخامنشیان قربانی کردن برای خدایان رایج بوده‌است.
زرتشت نوشیدن ماده‌ای سکرآور به نام هوم را منع کرده بوده‌است در صورتیکه بکار بردن هوم در مراسم مذهبی هخامنشیان رواج داشته‌است.
بنابر اصول مسلم آئین زرتشت دفن مردگان در خاک و آلودن خاک در طول تاریخ این مذهب ممنوع بوده‌است ولی مردم و شاهان هخامنشی مردگان خود را گورهای فردی و خانوادگی دفن می‌کردند و به همین علت است که آرامگاه‌های شاهان هخامنشی برجا مانده ولی کوچکترین اثری از آرامگاه‌های شاهان ساسانی که بدون شک زرتشتی بوده‌اند، برجا نمانده‌است.
بین نام‌های شاهان هخامنشی و اساطیر دین زرتشتی هیچ رابطه‌ای وجود ندارد تنها نام ویشتاسپ، پدر داریوش یکم با نام حامی زرتشت یکسان است که این را نیز به متداول بودن نام ویشتاسپ در بین ایرانیان می‌توان ارتباط داد.
نامی از نام‌های اوستایی در کتیبه‌ها و الواح پارسی و ایلامی برده نمی‌شود به همین علت معلوم است که آیین‌ها و جشن‌ها و اعمال مذهبی آنان به غیر از زرتشتیان بوده است با تمام سعی‌ای که شده، هنوز ثابت نشده که گاه‌شماری اوستایی نو در زمان هخامنشیان رواج داشته‌است.
از اصطلاحات ویژه زرتشتی مانند امشاسپندان، سپنته مینو و انگره مینو و دیگر عبارات در ادبیات بکار رفته در کتیبه‌ها و لوح‌های هخامنشیان اثری دیده نمی‌شود.
در توصیفی که هرودوت و همچنین مورخان یونانی دورهٔ هخامنشی از دین هخامنشیان کرده‌اند، هیچ اشاره‌ای بر زرتشتی بودن هخامنشیان نشده‌است.

طبق جدیدترین گمانه ها و مقالات و بیشترین نظرات حرف پارسی جان کاملا" صحیح است و به نظر اینجانب در دوره ی هخامنشی خدایان متعدد ایلامی هم پرستش میشده است و از دوره ی داریوش به بعد آیین زرتشتی در فلات ایران کمی رواج داشته است ولی باز هم به یک دین واحد که حکومت آن را تبلیغ و اجبار کند بر نخورده ام

آن کس كه نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به منزل برساند

آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابد الدهر بماند

دوشنبه 28 مرداد1392 - 7:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این مطالب رو که پارسی جان یاد آوری کردند. تقریبا" هر علاقه مند به باستان شناسی(مثل اینجانب) در جریان آن قرار دارد. چه برسد به یک استاد باستان شناسی.در ضمن تنها ارگان دولتی که مجوز حمل و داشتن دستگاهای معدن یاب رو صادر میکنه معاونت اکتشافات معادن وزارت صنایع و معادن هستش که تحصیلات مرتبط و تایید صلاحییت از مراجع امنیتی و اطلاعاتی و غیره هست که اون هم دستگاهی که کاربرد معدنی داره. باز هم مطالبی هست که عرض کنم خدمت دوستان ولی صلاح نمیدونم که در فضای عمومی همدیگه رو خجالت بدیم و اگر کسی از دوستان همچین ادعایی داشت میتونه به من پیغام خصوصی بده که با هم حرف بزنیم و با ذکر چند نکته به همدیگر صحت گفتار اینجانب و یا فرد نامبرده مشخص بشه.در ضمن دوستان عزیز اگر من مثلا" مدعی شدم ( که اینجور نیست)که اکتشاف قبور ایلیمایی دستوا به عهده ی اینجانب بوده اولا" حداقل چیزی که باید بدونم اینه که دستوا کجاست و تاریخ فصل کاوش رو بدونم و اگه شما از من پرسش کردید که نباید بر افروخته بشم و به همراه چند دوستی که دارم(که مطمئنا"همه ی ما از همراهی دوستانی بهره میبریم) به بقیه حمله کنم و رعایت ادب و دوستی و برادری رو رعایت نکنم.درست میگم؟باز هم چیزهایی هست که بگم ولی بهتر که همه هوای همو داشته باشیم چون مطمئنا" من بنده ی خدا هم خالی از نفس اماره نیستم و نیز عالم به عالم نیستم و اشتباهات بسیاری دارم. (پروردگارا سرزمین مرا از دروغ و خشکسالی محافظت کن.آمین) برادری و همدلی و عشق و فراموش نکنیم.حتی اگه اختلاف نظر داشتیم @};- :ymhug: @};- :ymhug:

آخرین بار توسط peroosha در دوشنبه 28 مرداد1392 - 8:18pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 28 مرداد1392 - 7:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ایمان نوشته است:
سلام به همه دوستان . لطفا مرا راهنمایی کنید و این علائم رو کارشناسی کنید آیا ارزش کاوش را دارد؟

ایمان جان تو یه تایپک دیگه هم عرض کردم که عکسا و تو ضیحات مختلف بذار و اینکه در اولویت اول آیا در جهت شمال غرب و در اولویت دوم جنوب شرق تپه وجود داره؟به نظر اینجانب میتونه دارای بیش از یک دفینه در دوره های زمانی متفاوت باشه و اینکه قبله رو هم مشخص کن.به تایپک (( چگونه یک منطقه را برای کاوش انتخاب کنیم )) سر بزن و بر او اساس اطلاعاتت و کامل کن و بیا تا اساتید بهت کمک بیشتری بکنن

دوشنبه 28 مرداد1392 - 7:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: قلب دوستان
مطمئناً از پاسخ هایی که دوستان داده اند میتوان به سطح آگاهی و دانش این دوستان پی برد. چون اگر بنا به ادعا باشد بنده هم پادشاه سیام هستم.البته کسی که بخواهد به درستی حرف من پی ببرد باید بداند که سیام کجاست. :D در ضمن خدمت آنهایی که نمیدانند عرض کنم که کسانی که بطور رسمی دارای مجوز حفاری هستند یک کد 3 رقمی دریافت می کنند که بر اساس آن کد شناسایی میشوند و اینطور نیست که هر کسی بتواند مجوز حفاری قبر یا دفینه را داشته باشد پس اگر کسی چنین کدی دارد خوشحال میشوم که از تجربیات آن فرد استفاده کنم.

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت
همه روز ایرانیان تیره گشت
ز شیر شتر خوردن و سوسمار
عرب را بجائی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو
تُفو بر تو‌ای چرخ گردون تفو
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

دوشنبه 28 مرداد1392 - 8:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست گرامی هر کسی مدعی همچین چیزی شد اینجا بفرماید تا من در حد توانم پیگیری کنم.هفته ی پیش کسی که میشناسیم در استان فارس مدعی این شد و دوستان در همین انجمن ادعای کذب ایشون رو برملا کردند.دو تا از اساتید هم در این مورد مطلع اند.بگذار ناگفته بماند و آبروی مردم حفظ بشه برادر موءدب من.و بقیه دوستان هم زیرک تر باشند که خدای ناکرده........ ممنون میشم بیش از این فضا به حاشیه نره.اگر امری بود در قسمت خصوصی و حتی با تلفن در خدمتم.یا حق

دوشنبه 28 مرداد1392 - 8:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: قلب دوستان
دوست عزیزبحثی نیست هر کسی میتواند به راه خویش برود چون هر کسی به کار خویشتن هوشیار است برای اینکه تایپیک به بیراهه نکشد و دوستان اینهمه ادب ادب نکنند بحث در همینجا خاتمه میابد ولی به عنوان نکته آخر جمله ای می گویم و تمام:
در طول این 30 سالی که بنده بدنبال حفاری هستم بیشتر از 100 فرید باقری دیده ام که هر کدام خود را علامه دهر و استاد حفاری می دانستند.
باقی بقایتان

چو بخت عرب بر عجم چیره گشت
همه روز ایرانیان تیره گشت
ز شیر شتر خوردن و سوسمار
عرب را بجائی رسیده است کار
که تاج کیانی کند آرزو
تُفو بر تو‌ای چرخ گردون تفو
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود

دوشنبه 28 مرداد1392 - 8:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kasra نوشته است:
مطمئناً از پاسخ هایی که دوستان داده اند میتوان به سطح آگاهی و دانش این دوستان پی برد. چون اگر بنا به ادعا باشد بنده هم پادشاه سیام هستم.البته کسی که بخواهد به درستی حرف من پی ببرد باید بداند که سیام کجاست. :D در ضمن خدمت آنهایی که نمیدانند عرض کنم که کسانی که بطور رسمی دارای مجوز حفاری هستند یک کد 3 رقمی دریافت می کنند که بر اساس آن کد شناسایی میشوند و اینطور نیست که هر کسی بتواند مجوز حفاری قبر یا دفینه را داشته باشد پس اگر کسی چنین کدی دارد خوشحال میشوم که از تجربیات آن فرد استفاده کنم.

دوست عزیز حالت خوبه؟ بحث چی میکنی؟ کی ادعایی داشته؟ کی کد سه رقمی داره؟ اینجا کسی کد سه رقمی و این چیزها نداره اینجا همه دوست و رفیقن و فکر این نیستن کی بالاست کی پایینه کی میدونه کی نمیدونه اگر در مورد پروشا خان صحبت میکنی بالاخره ایشون هم چند دهه دارن تو بخش باستانشناسی کار میکنن کدو مد هم ندارند بلکه اطاعاتی که دارند اینجا ارائه میدن و بسیاری از این موارد برای ایشون واضح و روشن هستند
کسری جان کسی هم به کسی بی ادبی نکرده که شما درفش دادخواهیش رو علم کردید
هرکسی برای خودش ایده هایی داره از همون فرید باقری تا الی اخر شاید شما علمتون اینقدر بالا باشه که کسی رو قابل ندونید ولی اینجا مکان ردوبدل کردن اطلاعاته چه برای اونها که میدونن چه اونها که نمیدونند
شما از کجا اینقد در مورد جناب قدیس اطلاعات دارید که نوشتید ;)
جناب قدیس آریا کسی است که در حفاری های مهم جاهایی همانند تخت جمشید و مکانهای باستانی که زیر نظر میراث فرهنگی قرار دارد از ایشان دعوت میشود و ایشان اجازه حمل هر گونه دستگاه فلزیاب و ردیاب و .... در تمام کشور را داراست.

والسلام

آخرین بار توسط parsi در دوشنبه 28 مرداد1392 - 8:58pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 28 مرداد1392 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

@};- @};- @};- @};- خدمت تمامی دوستان و برادرانم.راستی دوستان هر فعالییتی در دنیای غیر مجازی در این زمینه دارند بهتر تا 30 40 روز کمی احتیاط بیشتری بکنند .با عرض احترام و برادری به همه ی دوستان @};- @};- @};- @};-

آخرین بار توسط peroosha در دوشنبه 28 مرداد1392 - 9:08pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 28 مرداد1392 - 8:55pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 495 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 ... 50  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 25 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure